"Pasoš Fereira"

Pasoš Fereira ne da Ligu šampiona, Rio Ave častio Oljanense

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.05.13. | 23:11

Beira Mar uzela sva tri boda protiv Maritima i ne odustaje od borbe za opstanak

Pasoš FereiraKako stvari stoje, ukoliko nastavi ovim tempom, Pasoš Fereiru gledaćemo u kvalifikacijama za Ligu šampiona! Najprijatnije iznenađenje portugalskog prvenstva pobedilo je Sporting iz Lisabona sa 1:0 i maltene ga udaljilo iz trke za mesto koje vodi u Ligu Evrope. Gol odluke postigao je Toni u 75. minutu meča.

Zahvaljujući autogolu Tarantinija u 24. minutu, Oljanense je minimalnim rezultatom pobedio Rio Ave i za trenutak pobegao iz opasne zone. U stopu ga prati Beira Mar, koji se ne da i pobedom protiv Maritima sa 4:2 ostao u trci za opstankom. Interesantno da su po dva gola na obe strane u prvom poluvremenu postigli Petrolina i Sami.

Setubal se igrao i porazom od Akademike doveo sebe u nezgodnu situaciju, odnosno rizikuje da se u finišu bori za opstanak. Ogu je u 78. minutu izazvao erupciju nezadovoljstva domaćih navijača, a vatru može da ugasi samo pobeda na gostovanju protiv Moreirensea koji je maltene jednom nogom u drugoj ligi.