""
""

Riversajd ključa: Midlzbro se vratio u Premijer ligu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 07.05.16. | 15:32

Ekipa Aitora Karanke remizirala sa Brajtonom (1:1) i nakon sedam godina se vraća u elitni rang engleskog fudbala

Spektakl na Riversajdu - Boro je ponovo u Premijer ligi! Nakon sedam godina pauze, ekipa Aitora Karanke obezbedila je promociju u elitni rang, pošto je u utakmici poslednjeg kola remizirala sa direktnim konkurentom Brajtonom i poslala ga u plej-of za promociju - 1:1 (1:0).

Gostima je u ovoj utakmici igrala samo pobeda, pošto je domaćin pred poslednje kolo imao bolju gol-razliku, ali više od časnog remija nisu mogli. Taj bod doneo im je Dejl Stivens, koji je mogao da bude heroj kluba, ali je na kraju ispao tragičar, pošto je samo četiri minuta posle postignutog gola zaradio direktan crveni karton i ostavio svoj tim na cedilu u poslednjih pola sata utakmice.

Domaćinu je na ruku išao kompletan tok meča. Posle prekida u 19. minutu Nadžent je sjajno pronašao Stuanija pred golom, a Urugvajac je lagano sproveo loptu u mrežu. Atmosfera na Riversajdu u tom trenutku bila je na vrhuncu ključanja, ali ekipa ekipa Aitora Karanke taj motivacioni impuls nije uspela da pretvori u još jedan pogodak, bez obzira i na brojčanu nadmoć u finišu utakmice.

Planove domaćinu u značajnoj meri je pokvario pogodak Stivensa u 55. minutu, posle gotovo preslikane situacije iz 19. minuta. Knokart je fantastično iz prekida pronašao Stivensa na drugoj stativi, a vezista gostiju je glavom poslao loptu iza leđa Konstantopulosa. Verovatno nošen tim nabojem posle postignutog gola, Stivens je potpuno izgubio kontrolu, pa je nesmotreno startovao na Gastona Ramireza i apsolutno zasluženo dobio direktan crveni karton. To je bio kraj meča i za odličnog urugvajskog polušpica, koji je ostao na travi sa otvorenom ranom na nozi.

Ne gledajte ovo ako imate slab stomak: Užasna povreda Gastona Ramireza! (VIDEO)

Midlzbro je bio bojažljiv u finišu utakmice, ali Brajton sa desetoricom na terenu nije imao snage za potpuni preokret, pa je ostalo 1:1 i slavlje na Riversajdu je moglo da počne - Midlzbro je ponovo premijerligaš. Karankin tim je sezonu završio na drugom mestu iza Barnlija, koji je lagano slavio u Čarltonu (0:3).

Brajton će sa trećeg mesta u plej-of za promociju, a tamo su još otišli Hal, Derbi i Šefild Venzdej. U polufinalu će snage odmeriti Šefild i Brajton, odnosno Derbi i Hal.