""

Rosić je spasilac Brage (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 06.02.17. | 23:58

Srpski defanzivac postigao izjednačujući gol na meču sa Eštorilom

Braga nikako da pobedi, treći meč zaredom. Večeras je bod iz Brage odneo Eštoril, pošto je utakmica 20. kola portugalske Primeire završena remijem 1:1. Ekipa Žorža Simaa propustila je tak dobru priliku da od Sportinga iz Lisabona preuzme treće mesto na tabeli.

Gledajući po prikazanom na terenu, nije Braga ni bila toliko bolja da je zaslužila da pobedi, a da nije bilo srpskog defanzivca Lazara Rosića verovatno bi ostala i bez tog jednog boda.

Nekadašnji igrač niškog Radničkog i Vojvodine iskoristio je nepažnju odbrane Eštorila u 54. minutu posle kornera i neometan glavom poslao loptu u mrežu. Inače, Rosić je u igru ušao u 26. minutu umesto povređenog Velaskeza.

Gostujuća ekipa prva je stigla do gola i to u 35. minutu preko Klebera i već tada je „mirisalo“ na iznenađenje. Ovako je Braga donekle uspela da iščupa. U timu Brage igrao je i drugi srpski internacionalac, napadač Nikola Stojiljković i to svih 90. minuta.