""
""

RUMUNIJA: Botošani s igračem više samo do boda, devet golova palo u Klužu

Vreme čitanja: 2min | pon. 07.10.13. | 21:43

Novajlija u ligi propustio šansu da priđe lideru Steaui na bod zaostatka, pošto je odigrao skromnih 1:1 protiv Univerzitatee na domaćem terenu. Kluž ostvario još jednu ubedljivu pobedu na koju se čekalo 67 godina

Ekipa Botošanija, najprijatnijeg iznenađenja u rumunskom šampionatu, nije uspela da u poslednjem meču 10. kola Lige 1 na svom terenu savlada Univerzitateu iz Kluža - 1:1! Samim tim, novajlija u ligi prokockao je šansu da priđe lideru Steaui na samo bod zaostatka.

Botošani je poveo sa 1:0 u 34. minutu meča, a konačan rezultat postavio je Lemnaru u petom minutu drugog poluvremena. Nedugo zatim gosti su ostali s igračem manje, pošto je isključen Buksa, ali to nije bilo dovoljno Botošaniju da postigne i drugi gol i stigne do sva tri boda.

Napadali su domaći, pritiskali, međutim, sve je to bilo dosta neorganizovano, pogotovo u poslednjim trenucima. Imali su domaćini i pet minuta nadoknade, ali sve uzalud. Pravu šansu nisu uspeli da naprave, pa golman tima iz Kluža nije imao previše posla...

Botošani je tako upisao i četvrti remi u sezoni, koji ga ostavlja na deobi drugog mesta, dok će Univerzitatea morati da sačeka na neku drugu priliku kako bi uknjižila prvu pobedu

Kluž je potukao do nogu Otelul i zabeležio jednu od najvećih pobedu u istoriji kluba – 7:2. Poslednji pu su sedam komada uvalili Paskaniju 1946. godine! Het-trik je ostvario Ogbu, dok je jedan manje postigao Maa. Jedini kod gostiju koji se trudio bio je dvostruki strelac Enrike.