""

Rumunija: Kluž ispustio 2:0 s igračem više

Vreme čitanja: 1min | pet. 14.03.14. | 20:13

Poslednjeplasirana Korona iznenadila tim Vasila Mirjuce

Fudbaleri Kluža propustili su odličnu šansu da prekinu seriju od četiri meča bez poraza i vrate se u borbu za vrh tabele. Imali su dva gola viška, igru, sve na svojoj strani, ali poslednjeplasirana Korona uspela je čak i sa igračem manje da izjednači i sačuva bar jedan bod.

Ekipa koju sa klupe predvodi nekadašnji mađarski as Vasile Mirjuca stekla je prednost golovima Negruta u 18. i 21. minutu, međutim, u finišu prvog dela Kadu je promašio penal i tako propustio veliku šansu da otkloni svaku dilemu oko pobednika. Domaćin je to kaznio i preko Neakse u 60. minutu smanjio na 1:2 u 60. minutu.

Samo nekoliko trenutaka kasnije Korona ostaje s igračem manje, ali ni to im ne smeta da dođu do izjednačujućeg pogotka. Pet minuta pre isteka 90. Koman je pogodio mrežu golmana Felgueiraša i postavio konačnih 2:2.

Ovaj bod Koroni neće mnogo značiti, pošto je već prežaljena i viđena u drugoj ligi, ali Klužu bi ovaj kiks mogao značajno da utiče na planove da se uključi u borbu za evrokupove...