""
""

Sad osmina finala! Vatromet sa sedam golova i sjajni D'Alesandro, Kaleri je top pojačanje! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 22.04.16. | 09:19

River i Sao Paulo su poslednji klubovi koji su overili plasman među 16 najboljih u Kopa Libertadores

Poznati su svi učenici osmine finala Kopa Libertadores. Poslednje dve vize su izvadili River Plata i Sao Paulo, koji su i bili veliki favoriti u grupi A, ali su do poslednjeg kola strepili pod pritiskom bolivijskog Strongesta.

Ipak, kada je bilo najpotrebnije, giganti su odradili posao.

River je na Monumentalu u vatrometu sa sedam golova pobedio Truhiljanos 4:3 i zauzeo prvo mesto u grupi. Opet je sjajan bio Andres D'Alesandro koji je procvetao na Monumentalu po povratku iz Brazila. Sjajni plejmejker je sa dva gola otvorio vrata pobede Milionerima, gosti su smanjili prelepim golom Kove, ali su Majada i Alario odveli River do velikih 4:1. Ipak, Venecuelanci su za četiri minuta uspeli da smanje na gol zaostatka iposlednjih 20 minuta se River grčevito borio da zadrži neophodna tri boda i da ne strepi od ishoda iz Bolivije...

A u La Pazu je Džonatan Kaleri opet bio heroj Sao Paula. Kristaldo je doveo Strongest u vođstvo u 29. minutu i bio je to rezultat koji je Bolivijce vodio dalje, a za Sao Paulo je značio eliminaciju. Ipak, Kaleri je fantastičnim pogotkom glavom u 44. minutu osigruao remi i prolaz Trikolora u osminu finala. Završio je grupnu fazu kao najbolji strelac takmičenja sa sedam golova i pokazao se kao fenomenalno pojačanje brazilskog velikana...

Poznati su i parovi u nokaut fazi: Atletiko Nasional (Kolumbija) - Urakan (Argentina), Rosario (Argentina) - Gremio (Brazil), Atletiko Mineiro (Brazil) - Rasing (Argentina), Toluka (Meksiko) - Sao Paulo (Brazil), Pumas (Meksiko) - Tačira (Venecuela), River (Argentina) - Independijente (Ekvador), Korintijans (Brazil) - Nasional (Urugvaj), Boka Juniors (Argentina) - Sero Portenjo (Paragvaj).

Sao PauloRiver Plejtmeđunarodni fudbalKopa LibertadoresJužna AmerikaDžonatan KaleriBrazilArgentinaAndres D'Alesandro