""

Šalke ponovo pobeđuje, Huntelar se iskupio za promašeni penal (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 13.09.15. | 19:28

Klub iz Gelzenkirhena slavio je posle dva kiksa u prethodnim mečevima Bundeslige

Fudbaleri Šalkea setili su se da pobede u Bundesligi. Kraljevsko-plavi su u Gelzenkirhenu, ne bez problema, savladali Majnc sa 2:1 u poslednjoj utakmici četvrtog kola Bundesligi.

Trijumf Šalkeu doneo je Klas Jan Huntelar golom u 61. minutu, a moglo je sve da bude mnogo drugačije pošto je golman gostiju Loris Karijus u četvrtom minutu odbranio penal holandskom napadaču.

Ipak, Huntelar se na vreme iskupio u nastavku utakmice, mada je u 89. minutu ekipa Majnca propustila dobru priliku, kada je šut Florijana Niderlehnera iz odlične pozicije odbranio Ralf Farman.

Inače, Šalke je i posle neiskorišćenog penala nastavio da napada, nije potpuno potonuo, pa je Žoel Matip u 37. minutu iskoristio asistenciju Johanesa Gajsa.

Navijače Šalkea, međutim, utišao je Junus Mali izjednačujućim pogotkom tri minuta pre kraja prvog poluvremena.