""
""

Proradio je Raul! Šampion bio pred kapitulacijom, ali je zlatna rezerva odigrala meč sezone! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.05.15. | 19:55

Steaua pobedila u Brašovu posle preokreta zahvaljujući golovima najboljeg napadača koji je ušao u igru u drugom poluvremenu

Raul Rusesku je trebalo da ove sezone bude udarna igla Sterauae i neka vrsta garancije da će velikan odbraniti titulu. Ali, najbolji napadač Steaue je ušao u pakao sa serijom povreda i izgledalo je da će obvo biti sezona za zaborav. Kako njemu, tako i klubu jer je targu Mureš preuzeo liderku poziciju.

Međutim, Rusesku je zablistao kada je bilo najpotrebnije i ostavio Steauu u ludoj šampionskoj trci sa Targu Murešom. Iskusni napadač je danas u Brašovu ušao sa klupe i postigao dva gola za preokret i pobedu Steaue od 3:2 čime je nekadašnji prvak Evrope opet zadao domaći zadatak Targu Murešu i preuzeo vrh tabele.

Brašov je jurio bodove spasa u borbi za opstanak s obzirom da je tri boda ispod crte. I odlično je krenulo za domaći tim pošto je Toska u 10. minutu zakačio loptu i prevario sopstvenog golmana Kojokarua. Kapiten Tanase je sjajnim pogotkom sa 30 metara vratio Steauu u meč, ali su domaći ipak otišli na pauzu sa vođstvom pošto je Cira pogodio, a Kojokaru još jednom slabo intervenisao.

Izgledalo je da će Steaua danas poptisati kapitulaciju u šampionskoj trci, a onda je u igru ušao Raul Rusesku. U dosadašnjem delu sezone je postigao samo dva gola, a danas je izjednačio taj bilans. Dva puta je bio na pravom mestu i u intervalu od sedam minuta je doneo šampionu preokret i konačan trijumf, a Brašov vrlo verovatno poslao u drugu ligu.

LIGA 1 - 32. KOLO

Botošani - Panduri 1:1 (1:1)