Šampion nastradao u Čečeniji: Mitrišev i Ribus sahranili Zenit (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.11.15. | 17:20

Terek pregazio favorizovane goste iz Sankt Peterburga - 4:1 (2:0)

Dvostruki strelac: Mitrišev

Ambicije fudbalera Zenita i trenera Andrea Viljaša Boaša da sustignu vodeći CSKA doživele su fijasko i to u Čečeniji, gde je klub iz rodnog grada predsednika Vladimira Putina ubedljivo poražen od Tereka sa 4:1 (2:0).

Domaća ekipa potpuno je nadigrala zvezde iz Sankt Peterburga, a već na poluvremenu nakon pogodaka Mitriševa i Ribusa Terek je vodio sa 2:0. Oba gola pali su nakon rutinskih akcija u kojima je odbrana Zenita bila majstorski izigrana, a ni golman Loidigin nije se proslavio.

Gosti us probali u nastavku da se vrate u meč, krenuli su u totalnu ofanzivu, a nakon dobre šanse za Vicela koji je loše šutirao u 48. minutu, Brazilac Hulk je u 54. na asistenciju Dzjube smanjio na 2:1. Izgledalo je da se Zenit vraća u meč, ali je samo 60 sekundi kasnije sjajni Mitrišev drugim golom na meču, a nakon sjajnog udarca, povećao na 3:1.

Da će Zenit poražen napustiti Čečeniju bilo je jasno u 73. minutu kada je isključen Evsejev, a ekser u kovčeg gostiju zakucao je danas odlični Macej Ribus koji je u 88. minutu postigao svoj drugi gol na meču za konačnih i zasluženih 4:1.