Domeniko Berardi

Sasuolo i zvanično u Seriji A i sledeće sezone, Fjorentina igrala bez odbrane (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.04.19. | 23:01

Na kraju 1:0 na Artemio Frankiju

Teorija je pretila Sasuolu, ali sada više nema dileme. Tim iz regije Emilije Romanja je i zvanično osigurao status prvoligaša za narednu sezonu, a s obzirom na sve ono što već godinama pokazuje u Seriji A – tu mu je i mesto. Videlo se to i u večerašnjem meču protiv Fjorentine, bez obzira na to što je Viola ove sezone odigrala malo gorih utakmica. Na kraju 1:0 za Sasuolo u 34. kolu Serije A.

Jedini gol na utakmici je već u 37. minutu postigao spretni Domeniko Berardi, mada je to samo bila logična posledica Violine igre bez odbrane. Prosto je naime neverovatno sa kolikom su lakoćom gosti dolazili do šansi, i pre tog gola mogli su, tačnije morali da postignu bar još dva gola, ali su na kraju sačekali Berardijev sedmi ligaški gol u sezoni.

Fjorentina je doduše gotovo momentalno dobila priliku da izjednači. Federiko Kjeza ponekad deluje mnogo zrelije od svoje 21 godine. Vukao je Federika Pelusa, vukao je i ovaj njega, ali je Kjeza svoj deo prljavog posla sakrio od sudije i pustio na vreme. Penal za Fjorentinu, nažalost nije bilo pametno prepustiti Žordanu Veretuu da izvede najstrožu kazno. Očajan udarac i sjajna parada Andree Konsiljija sačuvali su prednost gostima.

Na kraju je pobeda mogla da bude i ubedljivija. Merih Demirel je u 59. minutu matirao domaće, ali se još jednom pokazalo da Italijani nikako da nauče da koriste video tehnologiju. Čitavih tri minuta bilo im je potrebno da pregledaju snimak i shvate da je Demirel bio u ofsajdu, minimalnom, ali ipak ofsajdu.

Niko se neće previše potresti zbog toga. Bitno da je Sasuolo odeo sva tri boda sa stadiona “Artemio Franki“.