Šćepović ponižen u Baskiji: Aduric i Raul Garsija zgazili Hetafe (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.09.15. | 17:50

Klub iz Bilbaa stigao je do prve pobede u Primeri, uz prvenac pojačanja iz Atletiko Madrida

Junak Baskije: Aduric

Ako se po jutru dan poznaje biće ovo košmarna sezona za Stefana Šćepovića i Hetafe. Srbin je izgleda izabrao očajan tim za pokušaj da oživi karijeru, a susret sa realnošću madridski klub doživeo je na San Mamesu gde je pregažen sa 3:1 (2:0).

Junak prvog ovosezonskog trijumfa Atletik Bilbaa bio je Aduric koji je otvorio i zatvorio seriju golova. Prvi je postigao već u šestom minutu, posle prekida i centaršuta sa leve strane Benjata, a  na 2:0 povećao je Raul Garsija sjajnim golom glavom na asistenciju Susaete u 24. minutu.

U nastavku, Hetafe je smanjio rezultat u 70. kada je Velazkez uhvatio fin volej sa ivice šesnaesterca, ali je i golman Irazoz pogrešio, da bi heroj ovog meča Aric Aduric u 83. minutu na pas Erasa postavio konačnih 3:1.

Atletik Bilbao je ovom pobedom stigao do prvog tijumfa u sezoni, dok je Hetafe i treći put poražen pa je ostao zakovan za dno tabele bez ijednog osvojenog boda.