""

Selti u glavi samo Liga Evrope, Altetik projurio Balaidosom s pola gasa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.04.17. | 22:45

Bilbao u trci za grupnu fazu Lige Evrope

Opstanak je odavno overen, a kako se sezona približava kraju, tako je sve jasnije da je fudbalerima Sevilje i treneru Eduardu Berizu u glavi samo jedna stvar - osvajanje Lige Evrope, što garantuje direktan plasman u Ligu šampiona.

Biće timu iz Viga pakleno teško da ostvari ovaj cilj, ali kako je ta mogućnost nerealna u konkurenciji Reala, Barselone, Atletika, Sevilje i ostalih, jedina je legitimna.

Zato je Atletik imao strašno lagan posao na Balaidosu, gde je s pola gasa protutnjao i slavio rezultatom 3:0.

Baš kao i u nekim prethodnim utakmicama, Berizo je pokušao da odmori one najvažnije kajle u timu - od Nemanje Radoje, koga nije bilo ni na klupi, preko Jonija, Guidetija, Aspasa... Ali, Selta se dobro držala gotovo celo poluvreme. Tačnije, do 35. minuta, kada je Raul Garsija prvi put bocnuo loptu tamo gde treba. A onda je isti fudbaler udvostručio vođstvo na samom startu drugog poluvremena.

To je bilo dovoljno da gosti iz Bilbaoa ne razmišljaju previše do kraja utakmice, a kako Selta nije pružala preveliki otpor, niti se trudila mnogo da ugrozi gol Arizabalage, posao je bio lakši.

Ipak, poslednju reč imao je Mikel Riko, koji je u finišu utakmice učinio da pobeda bude još slađa, ubedljivija.

Atletik je sada nanizao i četvrtu pobedu zaredom, šestu u poslednjih sedam kola, čime je došao na prag direktnog plasmana u Ligu Evrope. Tačnije, sada je na poziciji koja vodi u poslednju rundu kvalifikacija za isto takmičenje, dok Viljareal ima bod više.