""

Smrt za tikete - nijedan od pet vodećih klubova u Turskoj nije pobedio ovog vikenda?!

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.02.17. | 19:24

Galata kao so na ranu

Kajzeri je novi ubica velikana! U prošlom kolu pred izabranicima Hakana Erturka stradao je Fenerbahče (4:1), a večeras su momci u žutim dresovima čorbu zapržili Galatasaraju (2:1) koji je tako ispustio idealnu šansu da se približi lideru Bešiktašu na samo dva boda zaostatka.

Kajzeri je, zanimljivo, Galati odoleo u prvom delu sezone na svom terenu (1:1), a večeras evo u gostima mala fudbalska lekcija za jedan od najpopularnijih turskih klubova - 2:1. Sa sedam osvojenih bodova u tri poslednja kola Kajzeri je pobegao sa samog dna tabele i sada ravnopravno konkuriše u borbi za za opstanak, pošto ima 19 bodova, koliko i Rize, prva ekipa iznad crte.

Fudbaleri Kajzerija tri boda su obezbedili u prvom poluvremenu, kada su stekli dva gola viška preko Mabijale i Gulena. Galata je do počasnog pogotka došla u 89. minutu preko Derdijoka.

Zanimljivo, u ovom 20. kolu turskog šampionata nijedan od vodećih klubova na tabeli nije pobedio - Bešiktaš, Bašakšehir i Galata - porazi; Fener i Antalija - remiji.