""

Šok u Rusiji: Zenit izgubio kući od Arsenala!

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.10.17. | 19:57

Lider propustio lepu prednost da poveća prednost

Zenit nije iskoristio današnji poklon Lokomotive i šansu da se osami na čelu tabele Premijer lige sa pet bodova prednosti, već je prošao još gore od prvog pratioca iz Moskve. Najskupljli tim Rusije je doživeo prvi potaz u sezoni pošto je na svom terenu izgubio od Arsenala iz Tule - 0:1!

Arsenal je do danas osvojio samo četiri boda u gostima, predstavlja jedan od slabijih timova u ligi, ali je protiv Zenita uspeo da sačuva mrežu, dočeka šansu iz kontre i iskoristi jednu vrednu pobede.

Roberto Manćini je izveo praktično najjači sastav s izuzetkom Paredesa koji počeo sa klupe, ali je u nastavku ušao u igru, kao i Dzjuba. Zenit je završio meč sa četvoricom napadača Kokorinom, Driusijem, Polozom i Dzjubom, ali ni to mu nije bilo dovoljno da postigne gol. Mrežu je posle prekida zatresao Bane Ivanović u 51. minutu, ali je gol opravdano poništen zbog očiglednog ofsajda.

Kako je Zenit postajao nervozniji i više stezao obruč oko gola gostiju, tako se za njih otvarao prostor na polovini domaćina. Posle kontranapada u 73. minutu Kangva je posle sjajne asistencije Kombarova umakao odbrani Zenita, sačekao loptu na drugoj stativi i doneo pobedu.

Ivanović je odigrao ceo meč za domaći tim, dok je u pobedničkom sastavu Goran Čaušić zamenjen u 87. minutu.

RUSIJA 1 - 13. KOLO:

18.30: Ahmat - Spartak (M) 1:2 (0:1)