"Karpin"

Spartak se prerano radovao, Serderov u 95. minutu šokirao Moskovljane

Vreme čitanja: 2min | pon. 17.03.14. | 18:24

Tomsk i Krasnodar podelili bodove 1:1

KarpinSpartak iz Moskve je na zatvaranju 21. kola ruske Premijer lige protiv Anžija prokockao pobedu u petom minutu nadoknade vremena, a samim tim i priliku da preskoči drugoplasirani Zenit i primakne se lideru Lokomotivi iz Moskve na samo dva boda zaostatka – 2:2. Moskovljani su u roku od tri minuta, preciznije u periodu od 20. do 23. minuta, praktično završili sav posao protiv fenjeraša, barem se tako mislilo posle vođstva od dva gola razlike, a onda su se opustili... To ih je skupo koštalo.

Pogodak Epureanua u 52. minutu, koji je smanjio rezultat i najavio dramatičan finiš, nije ih dovoljno razbudio. Kazna je usledila u 95. minutu, kada je Serderov bio brži od pištaljke i zadao bolan udarac Valeriju Karpinu i njegovim izabranicima.
“Veliki šok. Videli smo dva različita poluvremena. U prvom sve je bilo u redu, ali u nastavku pali smo na mentalnom planu. Pokušao sam izmenama da podignem ekipu, međutim, desilo se suprotno”, preuzeo je krivicu Karpin.