""

Spektakl na Koševu: Sarajevo jurilo i stizalo Gladbah, Hrgota presudio! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 21.08.14. | 22:40

Nemci u Sarajevu slavili rezultatom 3:2

Odličan meč plej-ofa za Ligu Evrope između Sarajeva i Borusije iz Menhengladbaha na Koševu završen je pobedom nemačke ekipe, koja je posle brojnih preokreta na kraju slavila rezultatom 3:2 (2:1).

Domaćin je još od 11. minuta bio prinuđen da juri prednost rivala, pošto je Andre Han na asistenciju Rafaela savladao Bandovića.

Izabranici Dženana Uščuplića se nisu predavali, već su u 26. minutu golom Bojana Puzigaće stigli do izjednačenja.

Nažalost po domaće, Branimir Hrogota je 41. minutu postigao prvi gol za svoj tim, nakon katastrofalne reakcije Bandovića, ali je domaćin i na startu drugog poluvremena imao rešenje.  Duljević je u 59. minutu na asistenciju Velkoskog postigao drugi pogodak za Sarajlije.

U prilično otvorenom finišu meča Nemci su bili snalažljiviji, pa su u 73. minutu preko Hrgote stigli do konačnog trijumfa.

Trabzon je lagano izašao kraj sa ruskim Rostovom, uz sjajan pogodak Oskara Kardoza.

Astra je fantastičnim preokretom na Žerlanu savladala domaći Lion sa 2:1 i našla se nadomak plasmana u Ligu Evrope. Domaćin vodio golom Malbranka od 25. minuta, ali su Fatai i Budesku u 72. i 81. minutu doneli potpuni preokret rumunskom timu.

Lokeren je naneo poraz Engleskom Halu na svom terenu, dok se Sosijedad pošteno namučio sa Krasnodarom, ali je ipak slavio golom Ćabija Prijeta.