"Neverica Alina Toske"

Sprečen slom Steaue: Prazne tribine, loša odbrana, a prvi šut na gol tek u 66. minutu... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.10.15. | 20:57

Na kraju, samo 1:1 protiv Panduri, za koje je Marko Momčilović pogodio stativu

Neverica Alina ToskeNije ovo sezona Steaue. Bar ne još. Slavni klub je zabeležio još jedan kiks u rumunskom prvenstvu, pošto je bod sa Nacionalne arene u Bukureštu odneo Panduri i ostavio aktuelnog prvaka na deobi trećeg mesta tabele Lige 1 - 1:1.

Pre svega 3.000 navijača, nezadovoljnih čestim posrtanjima, Steaua je opet razočarala i pokazala da joj je odbrana slabiji deo tima. Već u petom minutu gosti su izveli sjajnu kontru i u situaciji „četiri na pet“ omogućili Mihaju Raducu da poentira sa pet metara.

U nervoznom meču, u kome je favorit zaradio čak pet žutih kartona, izabranici trenera Dimitrua Dimitrijua prvi šut na gol uputili su tek u 66. minutu. Bili su domaćini bezopasni, a imali su i dosta sreće, jer je srpski levi bek Marko Momčilović imao šansu da overi pobedu, deset minuta pre kraja pogodio je stativu. Posle toga goste je stigla kazna.

U 85. minutu rezervista Suli Muniru realizovao je jednu od retkih prilika Steaue i sačuvao favoritu oreol nepobedivosti na svom terenu u ligaškim mečevima koji traje već šest meseci.

U prvoj utakmici nedeljnog programa Univerzitatea je u Krajovi očitala lekciju slavnom Dinamu iz Bukurešta i zahvaljujući dvostrukom strelcu Taeru Al Bavabu iz Jordana, skočilča na često mesto na tabeli koje na kraju sezone vodi u plej-of.

LIGA 1 – 15. kolo

KSMS Jaši – Konkordija 0:1 (0:0)