""

Sramota Liona - jedan od najtežih poraza u istoriji kluba (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.04.17. | 22:09

Davljenik Lorijan napravio pravu malu senzaciju...

Teška noć za Lion i navijače sedmostrukog šampiona Francuske! Izabranici Bruna Ženesija doživeli su najubedljiviji poraz otkako igraju na novom stadionu i najteži u poslednjih 11 godina pred svojom publikom! U meču bez prevelikog takmičarskog značaja - Lavovi nisu baš mnogo zainteresovani za Ligu Evrope - četvrtoplasirani tim Lige 1 deklasiran je od strane davljenika Lorijana i to sa 4:1

Da sve bude čudnije domaćin je vodio od 28. minuta pogotkom Tolisa, da bi njihova propast očigledno počela u finišu prvog dela, kada je Lorijan izjednačio.

U nastavku, gosti su dokusurili uzdrmani Lion. Marvo je odmah na startu drugog dela doneo potpuni preokret, da bi se za katastrofu domaćina pobrinuo Kamerunac Mukanđo, dvostruki strelac u 74. i 81. minutu.

Ispostavilo se da se Ženesiju obilo o glavu previše kombinovanja sa timom. On je naime van startnih 11 ostavio najboljeg igrača Aleksandra Lakazeta i prvog kreativca Valbuenu. Ovakav poraz Lion nije doživeo od 2006. kada ga je istim rezultatom tukao Ren. Inače, najubedljiviji poraz kod kuće ovaj klub doživeo je od Sent Etjena 1970. Bilo je tada 1:7 za goste.

Ovakav rezultat Liona na najbolji način iskoristio je Bordo koji se pobedom nad Mecom (3:0) vratio u trku za Evropu. Naši mladi reprezentativci Gajić i Jovanović nisu dobili šansu u domaćem sastavu čiji je junak bio 21-godišnji Argentinac Valentin Vada, dvostruki strelac...

LIGA 1 - 32. kolo:

Lil - Nica 1:2 (1:2)