""
""

Steaua opet kiksnula, neviđena dešavanja u Klužu: Deak - debi, gol i crveni... Alibek - debi, gol i crveni! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.02.17. | 20:58

Vitorul sada beži gigantu iz Bukurešta četiri boda - 1:1

Steauina potera za prvoplasiranim Vitorulom ponovo je naišao na nepremostivu barijeru. Ni prvo kolo prolećnog dela šampionata Steaua nije uspela da pobedi, a napadima posrnulog giganta odoleo je Kluž - 1:1.

Veliki derbi nekada najvećih rivala obeležila su dva debitanta - Ćiprijan Deak i Denis Alibek, ali i pomalo bizarna dešavanja na terenu. Naime, obojica su bili strelci u svojim prvim utakmicama za svoje nove klubove, ali su i jedan i drugi uspeli da zarade po crveni karton u kratkim vremenskim rokovima i to pošto su prvo dobijali po opomenu.

Prvi je „potegao“ napadač koga je Steaua platila nedavno 1.700.000 evra Astri. Sa kreča, u 16. minutu utakmice, da bi onda zaradio žuti karton u 37. minutu, a samo nekoliko trenutaka kasnije i isključenje!

A onda je na identičan način „uzvratio“ Deak. U 58. minutu je izjednačio rezultat, da bi u 60. minutu dobio opomenu, a onda u 72. minutu crveni karton.

Anđeli i đavoli svojih timova...

Ipak, pitanje je kako bi se susret završio da je Gabi Enače na samom startu drugog dela bio precizan iz izgledne šanse. Vlad Ačim poslao je vrlo dobru loptu s leve strane, a Enače se našao sam na šest metara od gola. Usledio je njegov volej udarac, ali je lopta otišla nebom, pod oblake.