""

Strašni Lavovi su neukrotivi! Lukavi Ruiz gura Sporting ispred Benfike (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.02.16. | 23:15

Tim iz Lisabona stigli do novog trijumfa i ponovo je na tri boda ispred Benfike

Uporna je Benfika, ali Sporting ne popušta! Lisabonski Lavovi stigli su do četvrte pobede u poslednjih pet ligaških utakmica, pošto su na svom terenu bili bolji od davljenika Boaviste sa sigurnih 2:0, za šta je bilo potrebno tek jedno poluvreme igre.

Zeleno-beli tako su ponovo otišli na tri boda viška u odnosu na najvećeg i najljućeg rivala, Benfiku, koja u poslednje vreme igra vrhunski fudbal, ali i dalje ne može do vrha tabele Primeire.

Lavovima su nove bodove u šampionskoj trci doneli Brajan Ruiz i Everton. Ipak, prvo je mrežu gostiju načeo je Sportingov štoper i to na asistenciju lukavog napadača. Igrao se 37. minutu susreta kada je domaćin preko Ruiza izveo korner s desne strane, a Everton je nebeskim skokom nadvisio kompletnu Boavistinu odbranu i loptu zakucao pod prečku. Bio je to samo uvod u ono što se desilo neposredno pred odlazak na veliki odmor.

Adrijen Silva i Ruiz našli su se na nešto više od dvadeset metara od protivničkog gola, odakle su skovali taktiku kako da izvedu slobodan udarac. Sporting kapiten samo je preskočio loptu, Ruiz je uputio udarac, a njegov šut se od živog zida odbio u mrežu i zbunio protivničkog golmana, koji je jednostavno bio nemoćan u datoj situaciji.

Boavista je na kraju još i dobro prošla, s obzirom na to da je Sporting do kraja utakmice imao još nekoliko vrlo opasnih prilika. Ali, nije ih materijalizovao...