Strava i užas od golmana i odbrane, sudija koji gleda VAR pet minuta, Gacijantep je to iskoristio (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.08.19. | 21:29

Debakl Genčelrbirligija

Povratnici u turski šampionat Genčlerbirligi i Gacijantep su već u drugom kolu nastavili bitke koje su vodili prošle sezone u drugoligaškom karavanu.

Genčlerbirligi je prošle sezone bio mnogo bolji, dok se Gacijantep kroz baraž dočepao plasmana u elitu, ali su stvari u Super ligi sada drugačije. Gacijantep je deklasirao goste iz Ankare sa 4:1. Doduše, odbrana Birligija se baš potrudila da sama sebi puca u noge.

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu. Prvo je levi bek gostiju Oguz u 27. minutu skrivio crveni karton, četiri minuta kasnije je defanzivna linija Birligija poklonila vodeli gol Kajodeu, a onda je usledio detalj koji je sve rešio. Levi bek gostiju Polomat je zaradio crveni karton i skrivio penal koji je Kajode pretvorio u 2:0. Interesantno je da je faul za penal napravljen u 34. minutu, ali da se na odluku sudije i gledanje VAR tehnologije čekalo čak pet minuta. Toliko vremena je arbitar Karaoglan proveo gledajući u monitor pre nego što je presudio i rešio meč.

Do kraja je odbrana gostiju nastavila sa kiksevima. Golman Dialo je poklonio treći gol Vuralu koji je šutirao iz skraćenog kornera, a potom i četvrti Čejlanu kada mu je lopta prošla kroz noge. Počasni gol za Birligi je bio delo Ozdemira.

TURSKA 1 - 2. KOLO

Bešiktaš - Gectepe 3:0 (1:0)