""

Tadić pogađao dva puta za častan poraz Tventea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.02.13. | 16:32

Utreht iznenadio favorita u Enšedeu i slavio sa 4:2

Tvente je definitivno u padu forme i ne može da mu pomogne čak ni fantastični Srbin Dušan Tadić! Do ovog kola drugoplasirani tim na tabeli, posle dva vezana remija, izgubio je na svom terenu od Utrehta rezultatom 2:4 (0:2), a oba pogotka za ekipu iz Enšedea delo su srpskog reprezentativca.

Tadić je prvi put mrežu gostiju pogodio u 56. minutu, kada je smanjio na 1:2, a zatim i u 73. za 2:3. Drugu put mrežu Utrehta bivši fudbaler Vojvodine i Groningena zatresao je iz penala.

Golove za goste postigli su Tornstra i Mulenga u prvom delu odnosno Bultrujs i Van der Horn u drugom. Taj poslednji pogodak rešio je i pitanje pobednika, pošto je Utreht tada ponovo stekao dva razlike, a do kraja je ostalo svega petnaestak minuta.

Značajno je pomenuti i da je gostima još od 45. minuta olakšan posao, jer je Bengtson zaradio isključenje u trenucima kada je skrivio jedanaesterac, koji je Mulenga nešto kasnije pretvorio u 2:0 za svoj tim.

Ajaks je na najbolji način iskoristio ovaj kiks Tventea i savladavši Venlo (3:0) u gostima preuzeo drugo mesto. Golove za Kopljanike dali su De Jong, Fišer i Berigter.