""

Tako se ne ostaje šampion: Spartak prosuo 2:0 u nadoknadi vremena (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 18.07.17. | 21:03

Veliki bod za Dinamo u gradskom derbiju

Utakmicama tri moskovska kluba stavljena je tačka na premijerno kolo Premijer lige Rusije, posle kojeg je jasno da će odbrana titule za fudbalere Spartaka biti teška misija. Aktuelni šampion, koji je u maju stavio krunu na glavu posle 18 godina, osvojio je samo bod, tačnije, izgubio dva, na gostovanju gradskom rivalu, Dinamu - 2:2.

Ekipa italijanskog stratega Masima Karere imala je sigurnih 2:0 posle 32 minuta igre, pošto je Kvinsi Promes dao gol, a onda i namestio Luizu Adrijanu, međutim, sve se na Himki areni promenilo u drugom poluvremenu.

Nekadašnji napadač Budućnosti, Fatos Bećiraj je početkom tog dela igre proigrao Pančenka koji je prepolovio zaostatak, da bi u drugom minutu nadoknade rezervista Aleksandar Tašaev oduševio domaće navijače uguravši loptu u gol. Za bod u prvom meču u Premijer ligi, posle godinu dana odsustva.

Marko Petković je sedeo ceo meč na klupi Spartaka.

Tri boda na startu prvenstva upisala je Lokomotiva. Železničari, za koje je 90 minuta na poziciji štopera igrao Nemanja Pejčinović, trijumfovalali su nad Arsenalom i Tule, u čijem dresu je prve minute upisao Goran Čaušić, novajlija iz Osasune.