""

Tri u nizu: PSV se vratio u život, Liga šampiona više nije tako daleko! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 14.02.14. | 22:00

Trećim trijumfom u nizu Filipsovci sustigli Fejenord, Tvente i Vitese

Početak sezone nije obećavao previše, ali fudbaleri PSV uspeli su da se izvuku iz živog blata i drugi deo sezone započnu u znatno boljem ritmu nego što je to bio slučaj prošle godine. Filipsovci su na svom terenu upisali i treću pobedu u nizu, a posle Kambura i Tventea savladan je i Herakles - 2:1.

Prvi pogodak na meču viđen je već u petom minutu susreta, kada je Memfis Depaj konačno probio led i zatresao mrežu posle čak 32 bezuspešna pokušaja. Poslednji pogodak u prvenstvu Depaj je postigao još 15. decembra prošle godine, kada je PSV slavio sa 5:1 protiv Utrehta.

Ipak, gosti su do kraja poluvremena uspeli da izjednače rezultat preko Linsena i tako najave vrlo uzbudljivih drugih 45 minuta na meču.

Ipak, nada igrača Heraklesa nije dugo trajala. Povratnik u Erediviziju, Brajan Ruiz postigao je svoj prvi pogodak u Holandiji posle 901 dana, tačnije od 27. avgusta 2011. godine, kada je u dresu Tventea bio strelac protiv Venla. Interesantno, u čak 97 odsto slučajeva kada je Ruiz bio strelac, tim za koji je igrao je pobeđivao, što znači da je PSV dobio amajliju koja bi mogla da vrati tim iz Ajndhovena u sam vrh holandskog fudbala.

Ovom pobedom ekipa Filipa Kokua stigla je do 38 bodova i pete pozicije, dok je Herakles na 11. mestu sa 29 bodova.