""
""

Triler debi Luke Jovića! Benfikin spas u poslednji čas! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.03.16. | 21:20

Golom Žonasa u trećem minutu sudijske nadoknade klub iz Lisabona savladao Boavistu (1:0) i opstao na čelnoj poziciji

Šampionski geni žive u crvenom delu Lisabona. Izgledalo je da će Benfika napraviti veliki korak unazad u šampionskoj trci sa Sportingom. Izgledalo je i da nema rešenje za bravu Boaviste, ali ko zna koji put u ovoj sezoni spasilac Orlova bio je magični napadač Žonas.

Igrao se treći minut sudijske nadokande kada je u nemoći jedan od vezista Benfike poslao dugu loptu ka šesnaestercu domaćina, štoperi Boaviste su loše reagovali. Sasvim dovoljno da Žonas pokupi ničiju loptu, sam sebi je da u for i onda krajnje rutinski donese nova tri boda.

Odustvo Kostasa Mitroglua se i te kako osetilo u postavi Benfike. Međutim, meč u Portu protiv Boaviste dugo će pamiti nekadašnji napadač Crvene zvezde Luka Jović. Trener Orlova Rui Vitorija u 84.minutu poslao je na teren supertalentovanog napadača sa ciljem da još više pritisne čvrstu odbranu Boaviste.

Na kraju je taktika „sve ili ništa“ donela berićet Benfiki i opstanak na prvom mestu Primeire sa dva boda više u odnosu na Sporting. Takođe, veliki dan za Luku Jovića koji je počeo da krade minute u prvom timu lisabonskog velikana.