""
""

U Ajndhovenu brzo zaboravili golmana koji ih je uništio! PSV ne mora da brine, Narsing briljira (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.08.15. | 14:20

Šampion upisao prvu pobedu u sezoni...

Šokantni remi sa Den Hagom na otvaranju nove sezone prošlog vikenda pretio je da psihički u potpunosti uzdrma planove PSV-a, ali jak je šampion Holandije! Toliko da je već u narednom kolu slavio protiv ljutog rivala i starog takmaca - Groningena, u utakmici prepunoj naelektrisane atmosfere i užarene tenzije. PSV - Groningen 2:0.

Već u ranoj fazi utakmice bilo je jasno - Groningen nema šta da traži na Filips areni, jer ovo je bio dan Lusijana Narsinga. Desni krilni napadač, koji je na terenu proveo tačno 80 minuta, pokazao je da PSV nema razloga za brigu posle odlaska Memfisa Depaja u Mančester junajted i Žoržinja Vajnalduma u Njukasl - golovi neće nedostajati.

Holandski reprezentativac je kvalitet i veliki uspon forme potvrdio već u 7. minutu utakmice, kada jednu nesmotrenost protivničke odbrane uspeo da pretvori u situaciju "jedan na jedan", a nakon što je pretrčao golmana Sergija Padta, majstorski se snašao i lotpu plasirao u „malu mrežu“.

Groningen nije mnogo toga pokazao i PSV je bio tim koji je kontrolisao igru, uprkos pritisku rivala, koji je jedinu pravu priliku propustio u samom finišu, kada je Jeroen Zoet pokazao izvrsne reflekse i zaustavio opasan udarac sa male udaljenosti. Čak i da su gosti stigli do pogotka tada, ponovo bi bili u zaostatku, s obzirom da je Narsing samo četiri minuta pre nego što je napustio teren još jednim lukavim potezom matirao odbranu Groningena, a i golmana Padta

Što je na kraju bilo dovoljno da se osigura prva pobeda u sezoni.