""
""

U Rumuniji ponovo prštalo na sve strane: 11 golova na dve utakmice!

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.12.13. | 21:34

Panduri uručili petardu Brašovu, dok je Navodari iznenadio i savladao Gaz Metan sa 2:1

U Navodariju konačno mogu da odahnu. Jer, osim toga što su šokirali Gaz Metan i u gostima slavili sa 2:1 i tako pobegli iz zone ispadanja, Brašov je doživeo brodolom od Pandurija – 5:3.

Time je Navodari "pobegao" direktnom rivalu u borbi za opstanak, a novu muku Brašovu doneli su raspucani igrači ekipe Panduri, koji su baš želeli da mrežu rivala napune do vrha. Gosti su do osmog minuta već vodili sa 2:0, a strelci su bili Nikoara i Šamsin, ali je Mačado u 32. minutu umanjio rezultat. Ipak, već na startu drugog poluvremena De Oliveira je sa dva brza pogotka doneo svom timu rezultat 4:1 i sigurna tri boda, međutim...

Igrači Brašova uspeli su da konsoliduju redove, da se vrate malo u život, pa su Surdu i Buga smanjili na 4:3 i tako uveli meč u pravu šok završnicu. Taman kada je domaćin stegao obruč oko gola Pandura, Aleks je u 85. minutu postigao i peti pogodak za svoj tim i tako definitivno presudio rivalu.

S druge strane Navodari je golovima Munteanua i Pope stigao do izuzetno bitna tri boda, dok je utešni gol za Gaz Metan postigao Bavab sa bele tačke.

Brašov - Panduri 3:5 (1:2)
/Mačado 32, Surdu 72, Buga 78 penal - Nikoara 5, Šamsin 8, De Oliveira 49, 56, Aleks 85/

Ocelul – Korona Brašov 2:1 (1:1)