"Junak Serhio Ljulj"

Solidni Bertans nije bio dovoljan za iznenađenje Kuće u Madridu: Real slavio posle velike drame (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.01.15. | 19:51

Tim iz Baskije ovim porazom ostao bez šansi da se plasira na finalni turnir Kup kralja, završnica meča nije bila za one sa slabijim srcem

Junak Serhio LjuljVeliko iznenađenje u španskoj ACB ligi je izbegnuto pošto je Real Madrid sjajnom predstavom u poslednjoj četvrtini savladao opasnu Laboral Kuću rezultatom 75:74 (17:18, 20:27, 20:18, 18:11).

Kraljevi su gubili sa šest poena pred početak četvrte četvrtine, da bi samo minut i po pre kraja serijom od 6:0 (dva poena Ljulj, četiri Rejes) izjednačili i napravili veliku dramu. Odgovorio je Mirza Begić dvojkom, da bi Serhio Rodrigez u narednom napadu probao preko ruke i promašio. Usledio je još jedan neuspešan napad, ovoga puta Kuće. Tajm-aut je zatražila klupa Kraljeva, ali za džabe jer je Andres Noćioni izgubio loptu, tačnije pobegla mu je u aut. Ali, kao da je u Majku Džejmsu proradila empatija, jer je on gotovo na isti, ako ne i gluplji način izgubio loptu i ostavio vremena Realu da preokrene. A takve poklone Serhio Ljulj ne ispušta iz ruku. Divno je ušao u reket, poentirao, a prilikom toga je i fauliran. Dodatno bacanje je lagano pretvorio u poen, pa je i Kuća zatražila minut pauze, kako bi trener Ibon Navaro nacrtao akciju. Akcija je bila i više nego neuspešna, gostujući košarkaši nisu mogli ni da upute šut, izgubili su loptu u tako izgubili i svaku šansu za plasman na finalni turnir Kupa kralja,

Razlika koja je napravljena u prvoj i drugoj četvrtini bila je velika, ali su je Kraljevi stigli malo boljom igrom u drugom poluvremenu, pa su uprkos 10 poena Davisa Bertansa gosti ostali kratki za taj jedan poen.

U gostujućem timu su preko deset koševa postigli Kolton Ajverson, Fabijan Kozer, Kim Tili, Fernando San Emeterio, ali ni to nije bilo dovoljno jer je ruka svima zadrhtala kada je bilo najvažnije.

Za Real je zablistao Serhio Ljulj sa 17 poena i pet asistencija, dok je dobar bio i Andres Noćioni sa 13 i tri skoka.

Pogledajte Ljuljove poene koji su rešili meč.