Uspela Astrina zamka za Kluž, FCSB sad može na vrh

Vreme čitanja: 1min | ned. 08.04.18. | 21:47

Ekipa Dana Petreskua vodila do 81. minuta, ali u završnici meča joj pala koncentracija

Pričao je trener Kluža Dan Petresku da rivali iz Bukurešta pokušavaju da destabilizuju njegovu ekipu igrama van terena, a izgleda da su uspeli u tome. Naime, Kluž je na svom terenu odigrao samo 1:1 sa Astrom Đurđu u četvrtom kolu plej-ofa rumunskog šampionata.

A to još znači i da će glavni konkurent FCSB, u slučaju da u ponedeljak na svom terenu pobedi Univerzitateu iz Krajove, preuzeti lidersku poziciju na tabeli.

Klužu je večeras pobedu iz ruku izbio poljski defanzivac Pjotr Polčak pogotkom devet minuta pre kraja utakmice.

Borbeni gosti, koji su pre ove utakmice, vezali tri poraza, duel su završili sa igračem manje, jer je drugi žuti karton u sudijskoj nadoknadi zaradio Crnogorac Risto Radunović.

Ta činjenica svakako je dodatno dala na težini neočekivanom osvajanju boda.

A na osnovu viđenog u prvom delu utakmice delovalo je da će Kluž ipak upisati tri boda i zadržati se na vrhu. U 54. minutu Vinisijus je doveo domaće u vođstvo, ali se Kluž onda možda i nesvesno povukao i stigla ga je kazna.