""

Uz malu frku Adebajor doneo bod Bašakšehiru (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 27.11.17. | 20:11

Evo i šta je bilo sporno...

Posle tri vezana trijumfa i debakla nanetog najtrofejnijem turskom klubu Galatasaraju u prošloj rundi, Bašakšehir se sapleo na gostovanju Kajzeriju - 1:1

Tim koji je već četiri godine, otkako je ušao u prvu ligu, u samom vrhu turskog fudbala, i ove sezone bori se za titulu. Doduše, posle ovog remija Bašakšehira Galata ostaje usmaljena na čelu tabele...

Ekipa Abdulaha Avčija do boda je došla zahvaljujući pogotku Emanuela Adebajora u 39. minutu utakmice i taj gol podići će dosta prašine na Bosforu, pošto su igrači Kajzerija reklamirali da je napadač iz Togoa igrao rukom prilikom prijema lopte. Na sve to, dok je Adebajor postizao taj izjednačujući pogodak u šesnaestercu domaćeg tima ležao je jedan njihov igrač, a sudija nije želeo da prekine igru.

Ova dva momenta samo će još više podgrejati priče kako određene strukture vlasti u Turskoj guraju Bašakšehir i po svaku cenu žele da ga učine šampionom...

Kajzeri je do prednosti došao u 9. minutu preko veterana Umuta Buluta koga je lepo poslužio Turuš. Naš Nikola Stojiljković dobio je šansu od 85. minuta, upravo umesto Buluta, dok Dejan Meleg nije ulazio u igru.