""
""

Vasluj očekivano do pobede, ali morao da strepi u finišu

Vreme čitanja: 1min | pon. 22.07.13. | 22:34

Odigrana su i poslednja dva meča prvog kola rumunske Lige 1, Vasluj je pobedio Rapid, a gosti se častili u Brašovu

U derbiju premijerne runde rumunskog šampionata, Vasluj nije dozvolio iznenađenje, pobedio je Rapid iz Bukurešta i osvojio očekivana tri boda.

Žuto-zeleni su savladali posrnulog velikana iz Bukurešta sa 2:1, pošto su u prvih 20 minuta meča postigli dva gola i stekli veliku prednost. Iskusni vezista Sanmarten je evrogolom najavio trijumf, da bi Antal u 20. minutu iskoristio prazan prostor i slabu reakciju odbrane gostiju i duplirao prednost.

U drugom poluvremenu, Rapid je ipak pokazao zube. Posle skoro sat vremena igre Tanas je vratio neizvesnost u meč. Sjajnu priliku za izjednačenje, Rapid je imao u 87. minutu kada je domaći defanzivac Čeleban petom sa gol linije sprečio udarac Stoike i spasao Vasluj.

U drugom meču prvog kola, novajlija u ligi Korona iz Brašova se nije proslavila na debiju. Poraženi su minimalcem od solidnog sastava Ocelula iz Galacija.

LIGA 1 – 1. KOLO:

Poli Temišvar – Dinamo Bukurešt 2:0 (1:0)