""

Vatreni derbi Jorkšira, pobiše se treneri (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.02.17. | 14:59

Hadersfild bolji od Lidsa - 2:1

Kakav derbi Jorkšira! Uzbudljivo fudbalsko popodne priredili su fudbaleri Hadersfilda i Lidsa koji su odigrali vatrenih 90 i kusur minuta posle kojih su Terijeri odneli važnu pobedu od 2:1 (1:1) kojom su prestigli Vajtse na tabeli na četvrtom mestu.

Ovaj meč neće odlučiti ishod trke u plej-ofu jer do kraja sezone ima još 16 utakmica, ali je psihološki važan za Hadersfild i Dejvida Vagnera koji su lokalnom rivalu naneli drugi poraz ove sezone. Mnogo bolji fudbal prikazali su u timovi u prvom poluvremenu, a nakon što su fudbaleri Hadersfilda poveli preko Izija Brauna u 27, najbolji strelac Lidsa Kris Vud je u 35 maestralno prevario golmana Terijera i izjednačio na 1:1.

Nastavak je doneo nešto nervozniju igru oba tima. Manje su igrali fudbal, više se udarali, a i u takvom haosu domaćin se bolje snašao. Igrao se 89. minut kada je Muj šutirao, lopta se odbila do Mihaela Hefela, a Nemac bio nepogrešiv iz blizine i matirao iskusnog Roberta Grina. Gosti su se žalili da je Hadersfild do pobede došao iz ofsajda, ali je to nebitno. Sudija je priznao gol koji je bio okidač za veliku frku u završnici.

Trener Terijera Vagner je posle gola otrčao na drugu stranu terena da proslavi sa igračima pobedonosni gol, a dok se vraćao ka restriktivnom prostoru put mu je presekao Gari Monk i ušao u klinč sa njim. Posle koškanja koje je trajalo nekoliko minuta i u kome su učestovali igrači oba tima, utakmica je nastavljena, ali su obojica trenera isključeni.

I to je derbi i on pokazuje koliko je rivlastvo jorkiširskih timova.