""
""

Veselinović i Janković ukočili šampiona, sada i Ostende zna šta je poraz (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.08.15. | 22:53

Srpska kolonija u Muskronu nije uspela da spreči poraz od gostujućeg Kortrajka

Fudbaleri Mehelena osvojili su bod na gostovanju šampionu Belgije, ekipi Genta (2:2) u utakmici šestog kola Prolige, dok je vodeći Ostende na svom terenu  protiv Zulte Varegema doživeo prvi poraz u sezoni – 0:2.

Odličnu partiju u dresu Mehelena, na čijoj klupi sedi Aleksandar Janković, pružio je bivši napadač OFK Beograda Dalibor Veselinović, koji je u sedmom minutu doveo goste u prednost.

Dvostruki strelac za Gent bio je Loran Depoitr, od čega je drugi put mrežu zatresao u poslednjem minutu utakmice. Drugi gol za Mehelen bio je delo Matsa Ritsa.

U duelu “Muskronovića“ i Kortrijka, slavili su gosti sa 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Erve Kage tri minuta pre poslednjeg sudijskog žvižduka.

Za pobedničku ekipu igrao je Adam Marušić koji je zaradio žuti karton, a tu je bio i Žarko Tomašević. Za Muskron su ceo meč igrali Marko Šćepović i Nikola Gulan. Filip Marković igrao je do 80. minuta, Marko Pavlovski igrao je poslednjih pet minuta, a Nikola Aksentijević odsedeo je na klupi.

Zulte Varegem je pobedom nad Ostendeom došao do druge pozicije na tabeli. Kristof Lepont i Sebastijan Brebels su osigurali gostima trijumf i sada diše za vrat lideru Pro lige.