""

Videli smo i to čudo - Selta pobedila u San Sebastijanu

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.01.18. | 20:20

Hoze Vilijan promašio penal za Sosijedad

Retke su, baš retke pobede Selte na stadionu Anoeta u San Sebastijanu. Ali, navijači kluba iz Viga večeras su dočekali i to, a Selta je pobedila Real Sosijedad sa 2:1 u duelu 20. kola Primere.

Bio je to tek treći trijumd Selte na 17 gostovanja u Baskiji, a do njega je došla tek posle preokreta.

Strelac pobedonosnog pogotka za goste bio je mladi urugvajski napadač Maksimilijano Gomez u 75. minutu posle centaršuta Danijela Vasa iz kornera.

Sosijedad je u prvom delu utakmice praktično imao sve u svojim rukama. Poveli su domaći u 10. minutu preko Hozea Vilijana, ali je šest minuta kasnije izjednačio Jago Aspas iz penala.

A onda možda i ključni trenutak na utakmici. Sosijedadu je dosuđen penal, loptu je uzeo Vilijan i snažno raspalio, ali onda se odbila od prečke daleko u polje i u nepovrat je otišla sjajna šansa da domaćin opet povede.

U nastavku utakmice Sosijedad je imao blagu terensku inicijativu, ali je Selta bila spretnija. Inače, srpski internacionalac Nemanja Radoja i član Selte igrao je od 67. minuta.