Vil Grig ponovo “praši“ - Stoukovo stradanje na Britaniji

Vreme čitanja: 2min | sre. 22.08.18. | 23:20

Aston Vila kod kuće osvojila bod golom u nadoknadi

Stouk ne zna gde bije. Iako su ga mnogi uoči početka nove sezone proglasili za jednog od kandidata za ekspresni povratak u Premijer ligu, ova ekipa trenutno se nalazi na dnu tabele Čempionšipa. Novi šamar Stouk je dobio na svom stadionu Britanija, gde je poražen od Vigana sa 3:0 u utakmici četvrtog kola.

Ostali su domaći tako i posle večerašnje utakmice sa „krompirom“ u koloni u kojoj se pišu pobede, a junak uspeha Vigana bio je napadač Vil Grig.

Postigao je povremeni reprezentativac Severne Irske dva pogotka i poveo svoju ekipu ka gornjem delu tabele. Grig je protivničku mrežu zatresao u 27. i 57. minutu iz penala, a strelac drugog pogotka za goste bio je Gevin Mejsi u 32. minutu.

Stouk je u poslednjih 12 minuta imao i igrača manje, jer je drugi žuti karton i isključenje zaradio Ešli Vilijams. Vigan, međutim, nije iskoristio tu činjenicu kako bi još koji put zatresao protivničku mrežu.

Još jedan od kandidata za povratak u elitu, Aston Vila nije uspela da stigne do pobede na svom terenu. Za razliku od Stouka, međutim, Vila je osvojila bod protiv Brentforda – 2:2.

Oba tima imala su dvostruke strelce u svojim redovima. Kod gostiju to je bio Francuz Nil Mopaj koji je zatresao mrežu u 23. i 82. minutu. Za Aston Vilu pogotke je postigao Džonatan Kođija u 39. i četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Borbu za mesto u vrhu tabele nastavio je Bolton koji je kod kuće bio bolji od Birmingem Sitija sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Vil Bakli u 73. minutu.

ENGLESKA 2 - 4. KOLO