""

Voždovac oplemenio trijumf iz Humske! Spartakov preokret...

Vreme čitanja: 2min | pon. 14.08.17. | 21:51

Na Krovu savladan Javor golom Ješića - 1:0

Voždovac nije incident, Voždovac postaje konstanta. Trijumf na travi stadiona Partizana Zmajevi su oplemenili večerašnjom pobedom u sudaru sa Javorom - 1:0. Dovoljno za drugo mesto na tabeli i perfektan niz od četiri uzastopne pobede.

Istina, učenici Ilije Stolice imali su vrlo težak zadatak. Javor se predstavio kao tvrd orah. Ekipa Srđana Vasiljevića bila je blizu pozitivnog rezultata. Branili su se Ivanjičani, Voždovac je promašio i jedanesterac u prvom delu...

Međutim, dobru formu demonstriranu u sudaru sa Partizanom potvrdio je u 65.minutu Vladimir Ješić. On je propratio akciju Mašovića, sačekao loptu na pola metara i onda izvršio laganu egzekuciju. Za veliku radost navijača domaćina.

Vrlo interesantan meč viđen je na lošem terenu Gradskog stadiona u Subotici. Čivija je bola domaćina, Mačva je dva puta vodila, ali je na kraju Spartak okrenuo rezultat i slavio sa 3:2 (1:1). Prvi gol na meču viđen je u 29. minutu, a strelac za goste bio je Protić.

Ipak, Golubovi su raširili krila u nastavku, smogli su snage da dva puta stignu do izjednačenja. Posle pogotka iz penala u 72. minutu krenuli su svim silama ka golu Mačve i to im se isplatilo osam minuta pre kraja kada je Nemanja Glavčić doneo trijumf Spartaku.

Dok je u Subotici viđen vatromet u Lučanima se malo toga desilo vredno pomena. Radnik je uspeo da odoli timu Nenada Milovanovića i oporavio se od teškog poraza od Crvene zvezde.

SRBIJA 1 - 5. kolo

Crvena zvezda - Bačka 3:1 (1:0)