""

Zmajevi bljuvali vatru na premijeri (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 09.08.17. | 22:02

Musa Mariga junak večeri sa dva gola protiv Eštorila

Da li je konačno došlo vreme da se šampionska titula vrati u Porto? Ako se po jutru dan poznaje, ovo bi mogla da bude TA sezona. Porto je na premijeri na svom terenu deklasirao Eštoril sa 4:0 i pokazao da, uprkos nešto slabijem letnjem prelaznom roku, želi da se ozbiljno nadmeće sa Benfikom i Sportingom za pehar.

Ruku na srce, kada je u pitanju Porto, verovatno nije mogao da bira idealnijeg protivnika na otvaranju sezone. Naime, Zmajevi su slavili na prethodnih pet okršaja sa Eštorilom.

Najbolji akter večerašnjeg meča bio je Musa Marega koji je postigao dva gola. Zanimljivo je da je on bio rezervista, ali je u 31. minutu zamenio povređenog Tikinja Soareša.

Samo četiri minuta kasnije ovaj Marega je iskoristio nesporazum u odbrani Eštorila i nije mu bilo teško da zatrese mrežu. Isti igrač je u 62. mintuu zaokružio sjajnu partiju pogotkom glavom.

Lepo gol dao je i Jasin Braimi u 52. minutu, kada je posle karambola i nekoliko driblinga pronašao put do mreže protivnika.

Konačan rezultat postavio je Ivan Markano koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru posle prekida i slobodnog udarca.