""
""

Zvezda se probudila i prekinula lošu tradiciju, očajna Igokea pala u derbiju!

Vreme čitanja: 4min | sre. 09.10.13. | 21:40

Posle poraza u Širokom Brijegu, crveno-beli pokazali pravu reakciju i ubeležili prvi trijumf u sezoni

Navijači Crvene zvezde mogu da odahnu, njihovi miljenici uspeli su da pokažu pravu reakciju i iskupe se za neočekivan poraz na startu Jadranske lige. Posle neuspeha u Širokom Brijegu, tim sa Malog Kalemegdana savladao je Igokeu u Laktašima prvi put u istoriji i tako malo popravio utisak pred nastavak sezone - 72:52. Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Demarkus Nelson sa 14 poena, Blejk Šilb je dodao 12, a Boban Marjanović 11. S druge strane, Branko Jorović je bio jedini sa dvocifrenim učinkom u svom timu, a meč je završio sa 17 poena.

--------------------------------------

IGOKEA – CRVENA ZVEZDA 52:72 (9:17, 15:16, 13:22, 15:17)

Dvorana: S.C. Laktaši
Gledalaca: 2.900
Sudije: Srđan Dožai, Matej Boltauzer, Alfred Jovović

Igokea: Pavković 3, Mejs 7, Dozet 4, Jorović 17, Gajović, Gelovej, Gaćeša 2, Nikolić 2, Frejzer 2, Bakić 8, Štemberger 3, Bunić 4

Crvena zvezda: Cvetković 4, Mitrović 3, Lazić, Blažič 4, Simonović 8, Marjanović 11 (7sk), Radenović 4, Ristić 2, Tejić, Nelson 14, Dženkins 10, Šilb 12 (6sk)

------------------------------------

Za razliku od meča sa Širokim, crveno-beli su igrali znatno bolje u odbrani, što je umnogome doprinelo visokoj pobedi u derbiju drugog kola i tako najavili znatno bolje partije u nastavku takmičenja. Napad je takođe delovao kompaktnije, ali je i dalje bilo daleko od očekivanog, s obzirom na to da je bilo dosta praznih minuta bez poena. Veliki problem predstavljao je šut van linije 6,75, s obzirom da je ubačeno svega tri šuta iz 14 pokušaja. Ipak, jasno je će tim biti efikasniji na svim poljima kako utakmice budu prolazile.

S druge strane puleni Dragana Bajića bili su očajni u svim segmentima igre. Sa 19 izgubljenih lopti, 8/33 za dva poena i lošom kombinovanom odbranom Igokea je delovala očajno i definitivno će Aleksandrovčani imati mnogo posla kako bi popravili timski učinak.

Odličnom igrom u odbrani tokom prvih deset minuta crveno-beli naterali su rivala da izgubi čak devet lopti, što su izabranici Dejana Radonjića iskoristili i prvu deonicu rešili u svoju korist – 19:7.

Ipak, u drugom kvartalu se domaćin malo probudio, sveo broj izgubljenih grešaka na minimum (ukupno 12 u prvom poluvremenu), a trojkama Jorovića, Pavkovića Bakića i Štembergera Igokea se vratila u igru. Ipak, veliki problem predstavljao je očajan procenat šuta za dva poena – 20 odsto (3/15), pa je rezultat na kraju poluvremena bio 33:24 za Beograđane. Kod domaćina Jorović i Bakić ubacili su po pet poena.

I jedan i drugi tim imali su dosta praznog hoda u napadu, ali su se gosti nekako bolje snašli.

Zvezda je odlično iskoristila visinu Bobana Marjanovića, koji je prvi deo igre završio sa devet poena i tri skoka, dok su Šilb, Dženkins i Blažič dodali po četiri. Iako je odbrana bila na znatno boljem nivou nego što je to bila u Širokom Brijegu, igri gostiju i dalje je falila fluentnost u napadu, jer su igrači i dalje delovali dosta neuigrano.

U drugom poluvremenu košarkaši Zvezde počeli su lagano da podižu formu, uvećavaju prednost i kažnjavaju svaku grešku rivala. Sa tri mini-serije od 5:0 prednost je polovinom trećeg perioda otišla i na +18 (49:31), najviše zahvaljujući očajnoj igri protivnika, ali i sjajnoj roli Demarkusa Nelsona.

Kombinovana odbrana, koju je odabrao Dragan Bajić za ovu utakmicu nije davala rezultate, ali nije odustajao od iste, dok je napad gubio previše lopti i tako vicešampionu regionalne lige dozvolio da se značajno rezultatski odlepi. Svaki pokušaj domaćina da se rezultatski približi nije urodio plodom, a crveno-beli su u poslednjih deset minuta ušli sa 18 poena prednosti - 55:37.

U poslednjoj deonici nije bilo previše razloga za uzbuđenje. Svaki pokušaj domaćina da se približi bio je osujećen. Mahom se sve svodilo na individualne akcije jednih i drugih, u čemu su se, ponovo, bolje snašli košarkaši Zvezde. Kontrama su potpuno "ubili" protivnika, a u poslednjih pet minuta gosti su imali 19 poena razlike (61:42).

Nošeni pesmom sa tribina, košarkaši Crvene zvezde priveli su utakmicu mirnom kraju, ubeležili premijernu pobedu u sezoni i najavili znatno bolje partije pred prve izazove u Evroligi.

Za kraj, treba reći i da su prve seniorske nastupe upisali Marko Tejić i Dušan Ristić, koji je čak upisao i prve poene u najjačoj konkurenciji - 72:52.