Bazel (©Reuters)

Burger pojeo Pjunik, Vest Hem okrenuo za osam minuta, Provod promašio penal u 90. za pobedu Slavije

Vreme čitanja: 3min | čet. 08.09.22. | 22:55

Slabašan golgeterski saldo na mečevima drugog termina Lige konferencije

Golgeteri se nisu proslavili u utakmicama drugog termina Lige konferencije. Od osam mečeva, čak četiri su završena bez ijednog pogotka.

Najuspešnije veče imao je Bazel, koji se mučio u prvom poluvremenu sa Pjunikom, ali je na kraju slavio sa rutinskih 3:1.

Jermenski tim, koji je u kvalifikacijama za Ligu šampiona igrao sa Crvenom zvezdom, držao se skoro sat vremena, a onda je Vuter Burger dva gola „pojeo“ Pjunik. Inače, prvi gol domaći sastav je postigao iz penala koji je skrivio Aleksandar Miljković, doskorašnji desni bek Partizana, koji je bio starter u gostujućem sastavu.

Za to vreme Vest Hem se propisno namučio sa rumunskim FCSB. Gosti su dugo vodili, a tek je penal pokrenuo „čekićare“, koji su na kraju osvojili sva tri boda – 3:1.

Rumuni su poveli iz kontre koju je krunisao Kordea tako što se ubacio na drugu stativu i sjajan pas pretvorio u pogodak. Više od pola sata FCSB je imao prednost u Londonu, a onda je Vest Hem dobio vrlo sumnjiv penal, u situacijama u kojima se obično svira faul nad golmanom. Bouven je taj poklon iskoristio da izjednači rezultat. Bio je to impuls koji je nedostajao Englezima, a Rumunima je opala motivacija i Emerson je u 75. minutu, posle još jedne sumnjive situacije, doneo trijumf „čekićarima“.

Ostali su Rumuni bez želje da se dalje bore, pa ih je Antonio na kraju dokusurio trećim golom za Engleze.

Sanjaće ovo veče Lukas Provod. Fudbaler praške Slavije je u sudijskoj nadoknadi promašio penal koji bi doneo Česima pobedu protiv Sivasa u Turskoj – 1:1.

Finiš je doneo mnogo bure, crveni karton je dobio fudbaler Sivasa Keita, a možda je sva ta frka zasmetala Provodu, koji nije pogodio trijumf udarcem sa 11 metara.

Gol je viđen još samo na meču Dnjepra-1 i AZ Alkmara, gde su Holanđani opravdali epitet favorita i pogotkom De Vita došli do tri boda – 1:0.