(©AFP)
(©AFP)

Fulam i Mitar baš zaribali, Liverpulov napadač oživeo snove o Premijer ligi u Velsu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 20.06.20. | 15:47

Bolan poraz Kolibaša u derbiju kola

Posle skoro tri i po meseca pauze, nastavljen je engleski Čempionšip! I odmah je bilo uzbudljivo. U prvim mečevima 38. kolo engleskog drugoligaškog karavana, nastavljena je žestoka trka za mesta koja vode u vipi rang i plej-of.

U derbiju kola Fulam je kao domaćin doživeo bolan poraz od prvog pratioca Brentofrda golovima u finišu utakmice - 0:2.

Sa ovim porazom je Fulam napravio veliki kiks u poteri za jednim od prva dva mesta koja vode direktno u Premijer ligu. Praktično, Kolibaši su izgubili bilo kakve realne šanse da bi mogli da se u narednih šest kola dokopaju jedne od prve dve pozicije i prestignu Lids ili VBA. I ne samo da su izgubili tu šansu, već su pod znak pitanja doveli i treće mesto, s obzirom da im je današnji rival Brentford prišao na bod zaostatka, a i Notingem im duva za vratom. Što bi značilo da bi u plej-ofu Fulam mogao da izgubi prednost domaćeg terena u revanšu. Baš su sebi zakomplikovali život. A nije moralo da bude tako…

Prvi strelac lige Aleksandar Mitrović je sa novim imidžom bio najveća opasnost po gol komšija iz Brentforda od početka meča. Pretio je u nekoliko navrata, čak i zatresao mrežu, ali mu je gol opravdano poništen zbog ofsajda. Potom je imao sjajnu šansu glavom sa pet metara, ali mu je golman odbranio. Još jednom je Srbin zapretio glavom u finišu meča, a onda je stigla kazna.

Brentofrd je dočekao kontru koju je čekao. U 88. minutu je Markondes protutnjao desnim krilom i na drugoj stativi našao Benramu kojem je ostalo da ukliza i spakuje loptu u mrežu. samo tri minuta kasnije, Markondes je opet prošao po desnoj strani, ali ovoga puta nije išao na centaršut već je zalomio u sredinu i udarcem levom nogom presudio Fulamu.

Fulam, Brentford i Notingem deluju kao najzobiljniji kandidati za tri od četiri mesta u plej-ofu, a četvrtom se nada i Svonsi.

Ako se Premijer liga opet naredne sezone bude igrala u Velsu, velika zasluge za to će imati Liverpulov napadač na pozajmici u Svonsiju, Rajan Bruster. Otkako je zimus došao na pozajmicu, talentovani napadač je postigao šest golona na 12 mečeva. Danas je za tri minuta pogodio dva puta na gostovanju protiv Mildzbroa i već posle dvadesetak minuta rešio pitanje pobednika.

Andre Aju je golom iz penala u 34. minutu stavio pečat na katastrofalno izdanje Midlzbroa kojem preti grčevita borba za opstanak.

ENGLESKA 2 - 38. KOLO

Fulam - Brentford 0:2 (0:0)