Igrači Bešiktaša bolje da krenu ka Siriji

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.03.24. | 20:28

Gazijantep slavio protiv obezglavljenih Orlova – 2:0

Pokušavalo se sa brojnim smenama trenera, potom sa represivnim merama i odstranjivanjem najboljih igrača iz tima. Uzdali su se u Bešiktašu da će u jednom momentu „očepiti“ i uspeti koliko-toliko da spasu sezonu. Međutim, ova takmičarska godina pretvorila se u najveći košmar za navijače Orlova.

Bili su u jednom trenutku u rezultatskom zamahu izabranici Fernanda Santosa, ali frustrirani porazom od gradskog rivala Galatasaraja, pretrpeli su još jedan neuspeh. I to na metu hroničnog stradanja, na stadionu Gazijantepa. Tim za koji ove sezone igraju bivši fudbaleri Partizana Marko Jevtović i Lazar Marković, ostvarila je važan trijumf u borbi za opstanak.

Slaviće dugo u gradu na jugu Turske, blizu granice sa Sirijom, gotovo rutinski trijumf nad slavim klubom iz Istanbula – 2:0.

Gotovo da nije bilo dileme u Gazijantepu. Domaćin je na početku susreta bio bolji, postigao pogodak preko Soreskuea i potom umirio napade Bešiktaša. Kako su igrali gosti najbolje ilustruje činjenica da je od 46. do 62. minuta Fernando Santos napravio četiri izmene. Pokušao je da sa Gezalom i Vensanom Abubakarom preokrene stvari. Ali nije vredelo.

Draguš je pet minuta pre kraja praktično ispisao ime pobednika. Bešiktaš je do kraja meča imao penal, ali je Florin Nita odbranio udarac Tosuna.