Galatasaraj (©Reuters)

Jilmaz u 95. vratio Galatu na vrh, lukavi Masuaku sačuvao Bešiktaš u trci (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 29.12.22. | 19:25

Crveno-žuti iz Istanbula vezali šestu pobedu u prvenstvu; fudbaler Vest Hema na pozajmici u Turskoj postigao prvenac lepim udarcem iz slobodnjaka

Uzbudljivi mečevi 16. kola odigrani su ovog četvrtka u Turskoj. Samo tri, ali dva su rešena pogocima u petom minutu nadoknade. Giresun je golom Rijada Bajića savladao Gazijantep 2:1 i odmakao od zone ispadanja, dok je Galatasaraj zahvaljujući odličnoj tehnici Bariše Jilmaza, na dodavanje Abdulkerima Bardakčija istim rezultatom slomio Sivas u gostima. Borbeni domaćini uspeli su da izjednače u 80. minutu, ali ne i da sačuvaju bod.

Galatasaraj se šestom prvenstvenom pobedom u nizu vratio na prvo mesto, koje je prethodna dva dana držao Fenerbahče. Razlika između istanbulskih velikana ponovo je jedan bod u korist crveno-žutih.

U šampionskoj trci ostao je i Bešiktaš, koji je zahvaljujući lukavim udarcem Artura Masuakua iz slobodnjaka pobedio Adanu Demir 1:0. Izabranici Vinćenca Montele nisu uspeli da se oporave od pogotka Vest Hemovog fudbalera na pozajmici u Turskoj iz 14. minuta...

TURSKA 1 - 16. KOLO

Ankaragudžu - Umranije 1:2 (1:1)