Viljareal ubedljiv (©AFP)

Kao na pesku: Viljareal dočekao Valensiju na volej - bukvalno (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.06.20. | 18:52

Dva prelepa gola i pobeda od 2:0

Ako je nada do sada i tinjala, Viljareal ju je zalio kofom hladne vode. Svima u Valensiji bi posle današnjeg gostovanja na Madrigalu trebalo da je postalo kristalno jasno: Slepi miševi nisu tim za Ligu šampiona i možda bi im bilo pametnije da konetraciju usmere ka plasmanu u Ligu Evrope. Viljareal bi pak mogao da bude najveći “dobitnik” u celoj ovoj krizi sa virusom Kovid 19, pauza mu je prijala i sada igra sjajno o čemu svedoči i današnjih 2:0 protiv Valensije.

Žuta podmornica je u poslednjih pet kola osvojila 13 od mogućih 15 bodova i sada ni Liga šampiona ne izgleda kao nemoguća misija. Četvrtoplasirana Sevilja je samo tri boda ispred, mada Viljareal ima nezgodan raspored u narednim nedeljama. Prvo gostovanje kod Betisa koji doduše ima očajnu sezonu, pa onda Barselona, Hetafe – a i oni bi mogli do Lige šampiona – pa Real Sosijedad i Real Madrid.

Međutim, kako igra Viljareal ne bi nas toliko iznenadilo kad bi sve to prebrodili. Potpuna dominacija danas protiv Valensije. I dva prelepa gola, prvo velemajstorski prebačena lopta Đerara Morena i spretan volej Paka Alkasera, koji nije slavio pogodak, jer je naravno bio član Slepih miševa. A onda u 44. minutu još jedna divna akcija Žute podmornice i mat u tri poteza. Serhio Asenho je ispucao loptu, Valensijina odbrana je neshvatljivo loše reagovala, a Santi Kazorle je iz prve primio umirio fudbal i kao na tacni servirao šansu Morenu. Opet volej i opet remek delo od gola. Kao da se igrao fudbal na pesku.

Nije čak samo ni do golova, Viljareal je bio toliko siguran pozadi, da je Asenho mogao da odrema. Valensija za 90 minuta - bez šuta u okvir gola domaćeg tima. Albert Selades je, to je sad sasvim jasno, ispustio svlačionicu. Jeste Maksija Gomeza posle žustre svađe nakon meča sa Osasunom vratio u startnih 11, ali očigledno da je atmosfera toliko narušena da će biti teško vratiti se u potpunosti.

/Saul 59, Kosta 71 penal - Hoselu 90+1 penal/

Levante – Betis 4:2 (2:0)/Borha Majoral 21, Bardi 35, Morales 50, Rošinja 59 – Kanales 70, Huanmi 87

Viljareal – Valensija 2:0 (2:0)