©Reuters

Nebeski skok Onane poništio projektil Džordana Ajua, ali je Palas zadovoljniji bodom na Gudisonu

Vreme čitanja: 3min | pon. 19.02.24. | 23:08

Bez pobednika u burnom okršaju Evertona i Kristal Palasa - 1:1

Šok terapija posle odlaska Roja Hodžsona i dolaska Olivera Glaznera imala je svoj uticaj, s obzirom da je Kristal Palas odneo vredan bod protiv Evertona na Gudison Parku, ali daleko od toga da je klub iz Londona blistao u Liverpulu, iako je bio u vođstvu do 84. minuta utakmice zahvaljujući evrogolu Džordana Ajua - 1:1 (0:0).

Konačan rezultat se može smatrati ravnopravni, mada domaćin, koji je imao mnogo više ozbiljnih šansi, ima daleko više razloga da žali za propuštenim. Na kraju, do izjednačenja je stigao zahvaljujući nebeskom skoku Amadua Onane, koji je iskoristio lošu procenu Sema Džonstona i postavio konačan rezultat utakmice.

Da nije bilo tog trenutka, iskusni golman Orlova bi bio heroj velikog slavlja gostujućeg tima. Ovako bacio je senku na tri blistave intervencije u poslednjih pola sata utakmice. Prvo je u 64. minutu zaustavio dva udarca domaćih u istom napadu. Prvo je zaustavio pokušaj Džejmsa Tarkovsog i Abdulaja Dukurea, a potom i odličan pokušaj Džejmsa Garnera iz 83. minuta, posle čega je lopta završila u kobnom korneru.

Prvo poluvreme je bilo veoma teško za gledanje, iako je Everton imao dve solidne šanse preko Dukurea i Kalverta Luina, a Kristal Palas jednu preko Žan Filipa Matete. I jedni i drugi su mnogo odlučnije otvorili drugi deo igre. Everton je ponovo bio agilniji, ali je onda usledio potez, koji je u korenu promenio čitav meč.

Džordan Aju je prihvatio loptu koju mu je na ivici kaznenog prostora odložio snažnoi Mateta, a onda je usledila neodbranjiva dijagonala za potpuno nemoćnog Džordana Pikforda. Palas se nakon tog momenta potpuno povukao i opredelio na kontranapade, ali nije imao snage da izdrži pritisak Karamela u samoj završnici.

Everton je pozitivan psihološki momenat pokušao da iskoristi u nadoknadi meča, Beto je imao jedan vrlo dobar pokušaj, ali je udarac glavom prohujao pored leve stative gostujućeg gola, pa je rezultat ostao nepromenjen. Everton je u teškoj situaciji, s obzirom da ima isti broj bodova kao i Luton, koji je prvi ispod crte u zoni ispadanja, dok Kristal Palas ima pet bodova više.

Oliver Glazner je meč gledao na tribinama, ali je od večeras sa Selhurst Parka pod njegovom komadom.