Okser golom u 87. minutu očuvao nadu u povratak u elitu

Vreme čitanja: 1min | čet. 26.05.22. | 21:13

Sent Etjen ispustio prednost u završnici utakmice (1:1)

Fudbaleri Oksera su pogotkom Gaetana Perina u 87. minutu stigli do remija (1:1) u prvom susretu dvomeča sa Sent Etjenom i tako očuvali nadu u plasman u viši rang. Drugoligaš koji je prethodno srušio snove Sošoa od 15. minuta i gola Zajdua Jusufa bio je u podređenom položaju, ali je pre revanša u gostima uspeo da neutrališe zaostatak te će odluka o poslednjem učesniku šampionata Francuske biti doneta na stadionu zeleno-belih.

Skromnim igrama u završnici sezone Sent Etjen je došao u situaciju da se kroz baraž bori za ostanak u eliti, te će scenario iz aprilskih i majskih borbi predstavljati opomenu za izabranike Paskala Dupraza koji su i večeras od gotovog napravili veresiju i polongiirali rešavanje pitanja pobednika baraža.

Revanš zakazan za nedelju od 19 časova biće prilika da osvajač 10 šampionskih kruna očuva status učesnika elite, dok će istovremeno prvak iz sezone 1995/96 pokušati da se posle tačno decenije u drugoligaškom rangu vrati na najsvetliju pozornicu.

FRANCUSKA 1, FINALE PLEJ-AUTA (PRVA UTAKMICA)

Okser - Sent Etjen 1:1 (0:1)