©Reuters
©Reuters

Ovo se zove početak iz snova! Dve utakmice - tri gola i asistencija za neverovatnog Harija Kejna (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.08.23. | 19:31

Sjani golgeter postao tek treći igrač u istoriji bavarskog giganta koji je postigao tri gola na prve dve bundesligaške utakmice

Niko nije sumnjao da će se Hari Kejn brzo prilagoditi za uslove koji ga čekaju u mašineriji zvanoj minhenski Bajern, ali ovo kroz šta prolazi sjajni engleski napadač bez problema se može nazvati početkom iz snova. Posle sjajnog debija u Bundesligi protiv Verdera, gde je zabeležio gol i asistenciju, doskorašnji golgeter Totenhema postigao je još dva pogotka u slavlju svog tima protiv Augsburga na Alijanc Areni - 3:1 (2:0).

Hari Kejn je postao tek treći igrač u istoriji bavarskog giganta koji je postigao tri gola na prve dve bundesligaške utakmice. Prvi je to učinio Gustav Jung 1967. godine, a drugi Adolfo Valensija 1993. godine.

Engelski reprezentativac je prvi pogodak postigao u 40. minutu sa bele tačke, nakon igranja rukom defanzivca gostujućeg tima, dok je drugi pogodak (69. minut) predstavljao pravu prezentaciju Kejnogvog igračkog majstorstva. Sjajno je reagovao nakon pravovremenog dodavanja Alfonsa Dejvisa i udarcem iz prve prebacio Fina Damena.

Prethodno je za otvaranje "brave" Augsburgove odbrane bio zaslužan Leroj Sane, koji je iskoristio dobro dodavanje Serža Gnabrija i vratio loptu u sredinu, gde je loptu u sopstvenu mrežu poslao Feliks Udokaj.

Bavarci su imali apsolutnu dominaciju tokom čitavog meča, koja je sa sobom mogla da donese još neki pogodak u gostujućoj mreži. Ipak, glavni razlog što se to nije dogodilo bili su promašaji Sanea i Gnabrija sredinom drugog poluvremena, posle čega je usledila kazna od strane Diona Belja u 86. minutu utakmice.

Sastav Tomasa Tuhela ima savršen start sezone, ali je jasno da ima još dosta prostora za napredak u igri. Nešto teži posao za Bajern moglo bi da predstavlja gostovanje Menhengladbahu narednog vikenda, mada je sastav Herarda Seoanea odigrao prilično bledo u jučerašnjem porazu od Bajer Leverkuzena na svom terenu.