(©Reuters)

Penal u 94. izvukao Fulam na svetlo dana

Vreme čitanja: 3min | pon. 27.11.23. | 23:08

Vulvsi pali na Krejven Kotidžu – 3:2

Tukli su se penali na Krejven Kotidžu, a jedan više, taman onoliko koliko mu je bilo dovoljno za pobedu, dobio je Fulam, koji je pogotkom s bele tačke u 94. minutu pobedio Vulverhempton – 3:2.

Mirisalo je na još jedan meč bez trijumfa za Kolibare, da će se agonija u koju su upali u poslednjih mesec dana nastaviti, ali neoprezan start Žoaa Gomesa na ivici šesnaesterca i to kada je lopta išla od gola Vulvsa, donela je Fulamu dragocen poklon.

Malo je nedostajalo da Vukovi za odlične igre u poslednje vreme budu nagrađeni bodom. Dva puta su uspevali da stignu minus u Londonu, a stala je knedla u grlu navijačima Kolibara u 100. minutu kada su posle slobodnog udarca gosti tražili penal zbog igranja rukom, no iz VAR sobe je stigla informacija od toga nema ništa. Samo je još nedostajao i četvrti jedanaesterac večeras...

Fulam je posle četiri utakmice bez pobede najzad ugledao svetlo na kraju tunela. Bio je nešto bolji tim večeras od gostiju, mada su Vulvsi bili odrešitiji pred golom. Ali, na kraju su ostali „kratki“ za penal, pošto su Kolibari šutnuli dva, a tim Gerija O’Nila jedan.

Aleks Ivobi je doneo vođstvo Fulamu u 7. minutu, posle lepo izgrađene akcije nakon ukradene lopte na sredini terena. Filigranski pas Robinsona na peterac Nigerijac je iz prvog dodira spakovao fudbal u mrežu.

Odgovor je stigao u 22. minutu, kada je Mateus Kunja ostao sam kao duh na drugoj stativi nakon duge akcije i centaršuta s boka. Nije mu bilo teško da spusti fudbal u mrežu.

A, onda je red došao na – penale. Prvo za Fulam, koji je u novu prednost za crno-bele pretvorio Vilijan, da bi mu odgovorio Hvan.

Uveliko se igrala sudijska nadoknada kada su Vulvsi pucali u svoju nogu. Kakav kuriozitet: Žoao Gomeš je komotno mogao da dobije crveni karton za start u drugom minutu „ekstra tajma“, a umesto toga je u narednom napadu – skrivio penal. Ponovo je Vilijam bio siguran egzekutor i izneo je Fulam na svetlo dana posle tame u kojoj je bio od 7. oktobra, kada je upisao prethodnu poslednju pobedu.

Iako je bilo najavljeno da će srpski reprezentativac Saša Lukić biti starter u sastavu Fulama, u igru je išao tek u poslednjih pet minuta.