©Reuters

PSV kod kuće i na strani su dva tima: Ajndhoven još ima prava da se nada Ligi šampiona

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.02.23. | 18:50

Domaćin pobedom nad Tventeom (3:1) nastavio poteru zavodećim klubovima

Od početka 2023. godine PSV je u gostima odigrao šest utakmica i samo jednom trijumfovao (savladavši Spartu u Roterdamu 2:1 početkom januara) i ukoliko ostane bez evropske vize upravo će igre na strani biti glavni razlog za to. Ipak, kada na megdan rivalima izađe u Ajndhovenu PSV je potpuno drugi tim, a to je demonstrirao i danas savladavši Tvente (3:1).

Upisavši šestu uzastopnu pobedu u zvaničnim utakmicama na domaćem terenu, izabranici Ruda van Nistelroja održali su korak u odnosu na Fajenord, Ajaks i AZ Alkmar, ali se i udaljili u odnosu na prvog pratioca, upravo današnjeg rivala.

Iako je Fabio Silva centaršut Johana Bakajoka sa desnog krila glavom prosledio u mrežu za vođstvo već u 9. minutu, Tvente je uspeo da se na samom početku nastavka vrati u utakmicu golom Virdžila Misiđana koji je uputio loptu sa levog krila u nameri da asistira nekome od saigrača, ali je lopta prošla pored niza fudbalera oba tima i završila u daljoj mreži.

Rezultatski povratak gostiju nije poremetio PSV koji je po taktovima raspoloženog Bakajoka ponovo stekao prednost u 57. minutu. Belgijski ofanzivac stigao je do odbijene lopte posle kornera za njegov tim i sa levog krila uputio centaršut na drugu stativu gde je spremno dočekao Luk de Jong i glavom upisao 100. gol u dresu aktuelnog tima.

Lepim jubilejem napadač PSV-a najavio je novi u nizu trijumfa pred domaćom publikom, a sve dileme razrešio je gol Ćavija Simonsa u 74. minutu. Perspektivni fudbaler iskoristio je odličnu loptu u prostor Sangarea, izdržao duel sa jdenim od defanzivaca Tventea i posle prodora uputio neodbranijiv udarac za 3:1 i overu pobede domaćina.

Pobedom nad prvim pratiocem PSV je ostao na bod zaostatka u odnosu na AZ Alkmar, a tri u poređenju sa Ajaksom te ni mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona nije nerealan domet, međutim za to, ili eventualne snove o povratku u šampionsku trku (lider Fajenord ima šest bodova više) biće neophodno da klub iz Ajndhovena krene da igra i na strani.