Radnički će prezimeti na jesenjem lovoru

Vreme čitanja: 2min | pet. 20.11.20. | 16:07

Kragujevčani osvojili prvi deo šampionata

Na jesenjem lovoru u Prvoj ligi Srbije, tamo do februara, spavaće Radnički iz Kragujevca.

Crveni đavoli su danas pobedom na svom terenu nad ekipom Budućnosti iz Dobanovaca osigurali ostanak na prvom mestu sve do početka prolećne polusezone, jer su zaradili dovoljnu zalihu bodova za miran zimski san – 2:0.

Impresivno je Radnički odigrao prvi krug prvenstva, ima samo jedan poraz u 16 kola i zasluženo je na čelu tabele. Ostalo je još jedno kolo i onda pauza.

Budućnost je danas sama otvorila put Kragujevčanima do pobede. Jeličić je u 9. minutu postigao autogol, a to je ono što je svakom favoritu duševna hrana – brz gol, rano vođstvo, da može potom mirno da se igra.

Sredinom drugog poluvremena Slađan Nikodijević je duplirao prednost Radničkog, što je bila razlika nedostižna za goste iz Dobanovaca.

Za ekipu IMT-a je prava šteta što se primakao kraj polusezone. Traktoristi su danas kod kuće pregazili Dubočicu i vezali treću pobedu zaredom – 3:1.

Već posle 45 minuta igre bilo je 3:0 za domaćina, koji je u leru odigrao nastavak i dopustio timu iz Leskovca da dođe do počasnog pogotka.