Senzacija u Ugljeviku - pao Zrinjski, Borac jesenji prvak

Vreme čitanja: 1min | pon. 04.12.23. | 16:54

Zvijezda priredila jedno od najvećih iznenađenja sezone u Bosni i Hercegovini

Veliko iznenađenje u poslednjem meču 16. runde šampionata Bosne i Hercegovine. Po mnogima prežaljena Zvijezda, koja će teško do opstanka, savladala je dvostrukog uzastopnog šampiona Zrinjski rezultatom 2:1.

Lider Borac uz Banjaluke na taj način je dva kola pre kraja i zvanično ovenčan jesenjom titulom. Banjalučani su povećali razliku u odnosu na Mostarce na sedam bodova, Sarajevo kaska devet, a Velež celih 10 bodova.

Nakon uspavanke u prvom delu i prilično slabog fudbala, domaćin je poveo u 50. minutu pogotkom Boža Vukoje. Sve je prethodila katastrofalna greška Josipa Ćorluke. Četiri minuta kasnije - penal. Dejan Ponjević je srušio Nemanju Bilbiju koji je sam rešio da puca - 1:1.

Konačan rezultat i veliki trijumf Zvijezdi doneo je Kajode Saliman u 67. minutu.

Do kraja utakmice Zrinjski je izjednačenju najbliži bio devet minuta pre kraja, kada je Ivica Bateralo pogodio stativu.

Zanimljivo da u idućem kolu baš jesenji prvak Borac gostuje Zvijezdi, dok Zrinjski ukršta koplja sa Širokim Brijegom...